Новини

Вітаємо Вас на сайті Станиці Чернівці Пласту Національної Скаутської Організації України. 

"Почитай дитині казку"

опубліковано 13 бер. 2017 р., 04:28 Леся Крушельницька

10 березня у приміщенні Муніципальної бібліотеки
ім. А. Добрянського буковинські пластуни провели дитячі читання «Почитай дитині казку». Даний захід дав можливість в черговий раз об’єднати дітей та батьків, разом провести час за читаннями цікавих історій. Завдяки чернівецькому дитячому арт-видавництву «Чорні вівці» учасники читань мали змогу поринути у цікаві та «Фантастичні історії на добраніч» Ервіна Мозера. Такий же захід буде проведено 14 березня в приміщенні Чернівецького обласного дитячого притулку (вулиця Головна, 169), де діткам пластуни будуть читати казочки та гарно проводити час разом.
Висловлюємо подяку адміністрації Муніципальної бібліотеки імені А.Добрянського за теплий прийом та душевну атмосферу, а також дитячому арт-видавництву «Чорні вівці» за допомогу в організації даного заходу.
До зустрічі на нових читаннях через місяць!

21 січня буковинські пластуни створили різдвяну казку для дітей-переселенців.

опубліковано 23 січ. 2017 р., 11:34 Станиця Чернівці

21 січня вже вдруге буковинські пластуни спільно з організацією "Волонтерський рух Буковини" провели «Різдвяну свічечку» для дітей-переселенців. 
Створювати різдвяну казку для дітей вже стало хорошою традицією. 

Цьогоріч були представлені два вертепи: один - від новаків ( найменших пластунів і пластунок) та другий від старших членів організації. Між виступами дітки розказували віншування/колядки за що отримували призи. 

"Захід пройшов в різдвяній і затишній атмосфері. Найбільше вразили дітки, які дуже гарно віншували і співали щедрівки" - ділиться своїми враженнями організатор заходу Галина Стаднікова. 

Також, юначки приготували 4 види куті з різних куточків України, а юнаки - узвар, якими могли поласувати гості після свята. 

Дітки та їх батьки залишились задоволені та сповнені емоцій.

10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці

опубліковано 15 груд. 2016 р., 10:59 Станиця Чернівці   [ оновлено 13 січ. 2017 р., 06:05 користувачем Igor Nakonechnyi ]

Свято Андрія одне із перших відкриває цикл зимових святкування. Саме на Андрія молодь збирались на вечорниці, щоб погуляти, повеселитись та дізнатись своє майбутнє. Дійсно в народі вірили, що на Андрія можна дізнатись своє майбутнє, а саме хто буде твоєю майбутньою половиною,а дівчатам знати час, коли до їхніх дверей постукають свати.

Саме тому, в черговий раз, 10 грудня в затишному БК "Автограф", буковинські пластуни зібрались на гуляння. На вечорницях учасники змогли з головою поринути у минуле, спробували поворожити та потанцювати, і народних пісень поспівати. Також в рамках даного заходу всі бажаючі змогли зробити свою власну ляльку мотанку та скуштувати смачних вареників. А за допомогою вареників теж можна було передбачити, яким буде рік прийдешній. Якщо з капустою, то твоя друга половинка людина різнопланова та непердбачувана, ніколи не знатимеш,

що чекатиме вас за новим поворотом долі, з картоплею - будеш поряд з дбайливою та люблячою людиною, з яблуками - життя в парі буде сповнене пригод, нових вражень, яскравих емоції кожного дня, вам не доведетьсчя сумувати ні хвилини, з монеткою - у вашій парі завжди все буде в достатку, з перцем - вам супутник/ця із справжньою перчинкою, тому вам доведеться самостійно підсипати цукру в цю вибухову суміш, з вишнею - смак гіркий, а післясмак солодкий; на тебе чекає надзвичайна людина, тільки треба трошки терпіння. Гості вечорниці залишились в захваті від гулянь та забавлянь.

19 листопада відбулась новацька спартакіада станиці Чернівці - "Боги Олімпу"

опубліковано 24 лист. 2016 р., 04:49 Станиця Чернівці   [ оновлено 13 січ. 2017 р., 06:03 користувачем Igor Nakonechnyi ]

"Цього року до сестрички комендант надійшов лист від богів Олімпу , де вони писали, що дуже скучили за цими надзвичайно сильними та спритними спортсменами і хочуть побачити як вони пройдуть спортивні естафети та інтелекуальний змаг, адже ми знаємо, що саме розум - це запорука сильного та міцного тіла...
Саме сьогодні відбудеться продовження великої історії про чернівецьких спортсменів-новаків"
19 листопада відбулась новацька спартакіада станиці Чернівці, легендою якою стало продовження минулорічної - "Боги Олімпу",адже задумкою було продовжувати її та зібрати всі 5 Олімпійських кілець у вигляді відзначок, за 5 років пластування у новацтві.
Цьогоріч у спартакіаді взяло участь 12 новаків та новачок, які були о'єднані у дві команди - Олімпійці та Посіпаки, незважачи на те, що вони були з різних роїв та різного віку, це не завадило дітям створити дружню атмосферу та побавитись в естафети та в інтелектуальний змаг.
За кожну виграну гру, як і миулого року, на лаврових віночках були замальовані листочки, і як не дивно, вінки були однаковояскраві, а отже, перемогла дружба, а найкраще себе проявив новак з рою "Хом'ячки" - Даниїл Косменко,який отримав чудовий подарунок - іграшку.
Подарунками для команд стали книжки Івана Дячука "Легенда про кіборга"та блокноти з ручками від Чернівецького обласного відділення НОК України.
Дуже дякуємо за зал карате клубу "Тай-сен" та ЧернівецькомуОбласному осередку Всеукраїнської федерації Фрі-файту.
З нетерпінням чекаємо наступного року, щоб продовжити велику історію про чернівецьких спортсменів - новаків.

11-13 листопада чернівецькі пластуни провели табір для людей з громади «Пласт Challenge»

опубліковано 20 лист. 2016 р., 13:35 Станиця Чернівці

                                             

11-13 листопада в смт. Мигове чернівецькі пластуни провели табір для людей з громади «Пласт Challenge». Учасники змогли краще познайомитись з українськими скаутами, поринути у дружню таборову атмосферу, поспівати пісень при ватрі та побавитись у «велику гру». Три таборові дні були насиченні різними активностями, від міні-розповідей про організацію та видатних пластунів до ігор, співів, туристичного змагу та багатьох інших цікавих видів роботи. Коли усі їхали в Мигове, навкруги панувала ароматна осінь, та гори зустріли нас справжньою зимовою погодою та прохолодою. Але сніг не завада справжнім пластунам, – і ось вже весь табір дружно грає в сніжки та малює ангеликів на білому пухкому снігові.

Організатори табору зуміли максимально показати Пласт «з середини», а саме: чим живуть пластуни, які мають настанови та направні, як проводять свій вільний час та чим можна займатись в організації у дорослому віці. Скаутинг не лише для дітей – бавитись люблять і дорослі.

«"Пласт" справив на мене гарні враження. Коли потрапляєш у коло пластунів, тебе одразу підхоплює хвиля

 дружніх стосунків, теплої атмосфери та позитивних емоцій. Тут немає місця для нудьги. А головне – проведений із задоволенням час приносить щей користь. Мене навчили розкладати намет, в’язати вузли, окрім того, я дізналася цілу купу веселих ігор, які нікого не залишать байдужим», – поділилась своїми враженнями від табору учасниця Аня.

І дійсно за ці короткі три дні всі учасники та організатори змогли краще познайомитись та гарно у теплій атмосфері провести час. І для кожного учасника табору – це був своєрідний виклик, прокидатись за розкладом, швидко мобілізовувати свої сили та дотримуватись розпорядку дня. Та найбільшим випробуванням була дорога додому по засніженій дорозі, але всі були налаштовані позитивно і доброзичливо, саме тому ні сніг, ні заметіль, ні холод не зіпсували гарного настрою, подарованого цим табором.

6 листопада чернівецькі пластуни відтворили події Буковинського віча, влаштувавши квест - «Листопадовий зрив»

опубліковано 10 лист. 2016 р., 05:14 Станиця Чернівці

6 листопада  чернівецькі пластуни провели для студентів вищих навчальних закладів міста історичну теренову гру “Листопадовий зрив”, присвячену 98-ій річниці Буковинського Віча. Захід проводився за підтримки управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації.

 Цьогоріч у квесті взяли участь 11 команд.

Студенти повинні були  відтворити події, які відбулися в Чернівцях 3 листопада 1918 року. Саме тоді мешканці краю одноголосно ухвалили рішення про приєднання української частини Буковини до ЗУНР та перебрали владу в австрійської адміністрації.

Кожна команда отримала карту і завдання: відвідати всі точки, пов’язані з історичними подіями майже столітньої давнини. Там учасники гри відповідали на запитання, шукали історичні об’єкти, тощо.

Ось що пишуть учасники: “Цей був перший історичний квест у моєму житті, це було схоже на мимовільний дотик до минулих епох, коли моя країна прагнула самостійності. Хоч ми і не знали відповіді на всі запитання, мені подобалося відчувати наближення до кожної точки, бо я знала, що з кожним запитанням, я дізнаюся щось нове і це допоможе стати ближчим до перемоги (це "щось" можна трактувати і як бали, і як знання і досвід). Незвично було абстрагуватися від сучасності і пробувати за найкрихітнішою деталлю здогадатися, про яку будівлю чи пам'ятку йдеться (фототочки).Загалом це був прекрасний день, який приніс щось нове в життя кожного учасника, за що і дякуємо організаторам #лз2016)” - Настя Шуліка, команда “Монджотики”


“Наша команда із задоволенням взяла участь у цьому квесті, хоч ми це вирішили спонтанно за декілька хвилин, один одногрупник поширив посилання на повідомлення про квест і я подумав, чого б не взяти участь, бо це може якось розфарбувати не дуже веселе життя за навчанням. Одразу ж знайшлись охочі, які також захотіли спробувати, через цікавість.

Чесно, коли ми бігали, то було дуже важко, бо треба пройти немалу дистанцію і ми навіть не сподівались на перемогу, максимум - хотіли якесь призове місце, але в результаті отримали незабутні емоції. Цей квест є дуже корисний для молоді, бо він допомагає фізичному і розумовому розвитку, допомагає краще дізнатись про архітектуру нашого міста (деякі пам’ятки я навіть ніколи не помічав), також виховує у нас витримку, патріотизм, волю до перемоги, комунікабельність і взаємодопомогу.

Тому, хотів би порадити студентам нашого міста щоб вони наступного року брали участь в Листопадовому зриві і точно не пожалкують”- Сергій Бойко, капітан команди “ІОС”

В результаті переможцями стала команда ІОС - ЧНУ ім.Юрія Федьковича, юридичний факультет; друге місце: команда Моджотики - ЧНУ ім. Юрія Федьковича факультет, математики та інформатики; третє місце: команда імені Грушевського - ЧНУ ім. Юрія Федьковича, історичний факультет. І отримали відповідно  подарунки: фітнес-браслети, Power Bank та флешки.


Мандрівка старшопластунів Буковинськими Карпатами

опубліковано 2 лист. 2016 р., 15:34 Леся Крушельницька   [ оновлено 2 лист. 2016 р., 15:38 ]

30 жовтня старші пластуни станиці Чернівці та їх друзі мандрували Буковиною та знайомились з дивовижними витворами природи. Замість того, щоб ніжитись в теплому ліжечку, пластуни вирушили до села Розтоки Путильського району, де знаходиться каскад водоспадів на гірській    р. Смугарів, що є правою притокою р. Черемош.
Далі мандрівники попрямували до Протятого каміння, однак побачивши сніг на одній із вершин, вирішили відхилитись від маршруту. На жаль, не вдалось зробити “ангелочка” на снігу, зате відчули могучий гірський вітер та пограли у сніжки. Далі повернувшись на маршрут і видершись на Протяте каміння, учасники походу змогли
 спостерігати чарівні осінні краєвиди наших Карпатьских гір. Також мандрівники встигли побувати в печері, в яку зайшли на двох ногах, а вийшли вже на чотирьох. Далі пішли до Соколиного ока, де змогли порадувати свої шлунки смачним обідом і спостерігати мужній погляд сокола. І навіть встигли відчути себе цим могутнім птахом, побачити з гори чудовий краєвид, який такий буденний для жителів гір. Потім усі подалися до перевалу Німчич та, пройшовши останні 9 кілометрів мандрівки, чекали на автобус до Чернівців. Хоча рідне місто зустріло холодом, зате було тепло від гарно проведеного часу. 

Еко-квест для новаків "Мандруючи з Єнотом"

опубліковано 30 жовт. 2016 р., 13:11 Леся Крушельницька

29 жовтня новаки станиці Чернівці мандрували разом з Єнотом та робили кращою нашу планету

Маленький Єнотик любить подорожувати та дбає про навколишнє середовище, саме тому він дуже занепокоєний, що люди не вміють правильно доглядати за навколишнім світом, забруднюють свою домівку. Тому Єнотик вирішив звернутись за допомогою до наших маленьких буковинських пластунів. Новаки взяли участь в екологічному квесті, під час якого змогли дізнатись багато нового, а саме про утилізацію сміття, як правильно його сортувати і для чого, скільки часу потрібно для повного розкладання певного виду сміття. Незважаючи на дощову погоду, діти зуміли також гарно потанцювати та потренувати свою пам'ять. В нагороду за допомогу нашій планеті Єнотик пригостив усіх учасників заходу солодощами та гарячим чаєм, показав цікаві мультики про те, як правильно сортувати та утилізовувати сміття.
Дякуємо всім братчикам та сестричкам, які допомогли нам провести весело та з користю час!
  
  ст. пл. прих. Віолетта КАЛАНЧА

5 жовтня відбувся Загальний Збір станиці Чернівці

опубліковано 6 жовт. 2016 р., 11:12 Станиця Чернівці   [ оновлено 6 жовт. 2016 р., 12:13 ]

5 жовтня 2016 року чернівецькі пластуни в приміщенні домівки, що на вулиці Ентузіастів, провели Загальний Збір Станиці.

Всі присутні уважно вислухали звіти попереднього проводу. Головним досягненням станиці за минулий рік було проведення крайового новацького табору "Академія допитливого Вовчика" в якому взяли участь навіть новаки з Ірландії.

Наступним пунктом порядку денного було обрання нового проводу на 2016-2017 пластовий рік та затвердження його складу.


Отже, до складу СПС Станиці Чернівці увійшли:
Голова СПС - ст.пл. Андрій Канак,СМ
Заступник голови СПС - пл.сен. довір'я Леся Федоренко,Гр
Писар і прес-секретар - пл.розв. Настя Вербінська
Скарбник - ст.пл.прих.Людмила Забудько
Референт УПН - ст.пл. Леся Крушельницька,КВ
Референт УПЮ - пл.розв. Андрій Федоренко
РеФерентура членства - ст.пл. Ксенія Дремлюженко,КВ; ст.пл.прих. Мар'яна Маковійчук; ст.пл.прих. Катя Глєбєнкова
Референт УПС - пл.сен. довір'я Леся Федоренко,Гр
Домівкар - пл.сен.праці Ігор Шемяков
До станичної пластової старшини ввійшли: ст.пл. Марія Павлюк, Ls; ст.пл.Оля Кметюк; ст.пл. Юрій Халавка.

Опісля  учасники Зборів розглянули план праці на наступний рік, прийняли резолюції та надали відзначення старшопластунам, які активно себе проявили впродовж минулого пластового року.

Бажаємо новому проводу натхненної та плідної роботи!

Відбулося новацьке Свято Весни «Українська академія лицарства»

опубліковано 8 черв. 2016 р., 04:22 Станиця Чернівці

3-4 червня таборовий сезон відкрили найменші чернівецькі пластуни. Через погану погоду вирішено було не виїжджати в Вижницю, тому новацьке Свято Весни відбулося в Чернівцях. Цьогоріч в ньому взяли участь 12 дітей. Новаки мали можливість взяти участь в цікавих мистецьких ділянках, іграх, теренівках та інших таборових заняттях.
Дітям дуже сподобалося уявляти себе лицарями: виготовляти «мечі», їсти «по-лицарськи». Свято Весни розпочалося пізнавальним квестом, потім діти опановували тайм-менеджмент. Юні лицарі самі з картону зробили свої «мечі» і билися ними. Новаки отримали купу позитивних емоцій і гарних вражень, незважаючи навіть на несприятливу погоду. А дух лицарства і прагнення до пригод залишилися в їхніх серцях і думках, щоб надалі надихати їх тільки на благородні вчинки.1-10 of 254