Новини‎ > ‎

12 грудня відбулась етновечірка «Андріївські вечорниці»

опубліковано 14 груд. 2012 р., 00:49 Ігор Гангала   [ оновлено 15 груд. 2012 р., 10:27 користувачем Igor Nakonechnyi ]

Буковинські пластуни провели традиційні Андріївські вечорниці. Напередодні свята Андрія, а саме у вечір середи 12 грудня в БКТМ «Автограф» молодь міста Чернівці відтворювала українські звичаї.

Свято розпочалось невеликою виставою, в якій діти продемонстрували як саме святкували Андрея наші предки: хлопці робили шкоду на подвір’ях у тих господарів, де вподобали собі дівчину, а дівчата в той час готували вареники і теревенили з подругами. Кожен з присутніх парубків спробував вкусити калиту у пана Калитинського, а кожна панянка намагалась якомога точніше дізнатись свою долю за допомогою найрізноманітніших ворожінь.

Найулюбленішим ворожінням усіх гостей є вареники. Традиційно вони ліпляться з великою кількістю начинок: картопля, горіхи, банани, вишні, сир, яблука, малина, мандарини, перець, сіль, тощо, - в залежності від того який Вам попадеться, таку й долю матимете найближчого року. 

Фішкою цьогорічних вечорниць стала присутність психолога Ірини Крушельницької, яка за допомогою розпізнання особливостей характеру людини намагалась пророкувати їхню долю. 

Завершилось дійство запальною етновечіркою, під час якої всі присутні танцювали під супровід сучасних українських пісень.

Прес-служба Станиці Чернівці Пласт-НСОУ 

Comments