Новини‎ > ‎

14 жовтня пластуни Сторожинця організували ряд заходів присвячених святу Покрови та дню УПА

опубліковано 22 жовт. 2011 р., 05:40 Igor Nakonechnyi   [ оновлено 30 жовт. 2011 р., 05:03 ]
Козацькому роду нема переводу.
Народна мудрість

Місто Сторожинець, після Чернівців, одне з найбільших, найгарніших, найбагатших на визначні місця куточків області. Сторожинець – справжнє місто-сад. На одного мешканця тут в середньому припадає понад сорок квадратних метрів зелених насаджень. Цей квітучий районний центр вабить гостей тінистими парками і садами, прямими вулицями, гарними, ошатними будівлями, пам’ятниками.

У п’ятницю, 14 жовтня, пластуни цього чарівного містечка допомагали у проведенні урочистостей з нагоди свята козацтва та УПА Покрови Пресвятої Богородиці не байдужим жителям Сторожинеччини. Не зважаючи на дощову, а часом і сніжну погоду біля Пам’ятника Української Повстанської Армії, що встановлений у самому серці Сторожинця, була проведена святкова молебень, виступали різноманітні народні колективи району, з щирими словами до присутніх зверталися представники влади міста, а також очільники громадських організацій.

Пресвята Богородиця таки брала вверх над усім, і згодом почала рясно обсіювати нас снігом (сподіваємось, що своїм покровом) і пластунам, нажаль, так і не вдалось розкласти величезний пазл «Вчимо історію разом».

Згодом до святкувань у Сторожинці долучилися чернівецькі друзі, дівочий підготовчий курінь УПЮ ім. Ірини Вільде та хлоп'ячий ім. Петра Войновського. З їхнім приїздом почалась друга частина святкувань.

Неймовірний майстер-клас з бойового-гопаку, який провів пластовий приятель Олег Кипенюк, змусив багатьох задуматись про це мистецтво, а декому і згадати (серед глядачів були учасники КТ «Герць»). Добровольців проасестувати гопаківцю спочатку було дуже мало, але потім увійшовши в смак майже кожен хотів, щоб на ньому показали якийсь прийом.

Розім’явшись на майстер-класі усі дружньо пішли на домівку пити гарячий чай, поки відбувалося жеребкування та розподіл команд на квест.

Звіривши годинники команди розійшлись з інструкторами на свої початкові точки. Час пішов і усі команди з натхненням почали бігати по місту, насолоджуючись його неперевершеними краєвидами і неймовірною кількістю зелених насаджень, провіряючи на точках свої знання з історії козацтва, УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці, показуючи свої акторські та спортивні здібності, а також фотографуючись біля додаткових точок.

І учасники, і провід роз’їхались по домівках задоволенні з щирими посмішками, цікавими подарунками і морем емоцій.

Погода грала з нами, як тільки їй хотілося, але ми перемогли її своєю наполегливістю і позитивом.

ст. пл. прих. Генрієтта Беух та пл. уч. Христина Малець

Comments