Новини‎ > ‎

18 травня буковинські пластуни бавились у Великодні гаївки

опубліковано 18 трав. 2013 р., 09:33 Оксана Керницька   [ оновлено 22 трав. 2013 р., 03:54 користувачем Igor Nakonechnyi ]
Гей нумо-нумо заплетімо Шума
Шума заплетімо, гуляти ходімо...

В даний час по всій території України, особливо в Західній частині, відбувається відродження стародавніх традицій у вигляді фольклорно-етнографічних свят, зокрема, Великодніх гаївок. 

Цього року буковинські пластуни не стояли осторонь і почали відроджувати цю традицію, організувавши гаївки біля Миколаївської цервки на території Музею архітектури та побуту. А почалося все закликанням весни. І хоч календарна весна вже закінчується, ця веснянка допомогла нам відчути дух весни і розпочати забави для пластунів та школярів, які долучились до нас згодом. Наші забави в "Жучка", "Котика і мишку", "Подоляночку", "Шум" та "Кривого танця" пройшли дуже весело та швидко. А завершилось все конкурсами з прикрашання дерев та "малювання" писанок :))

Ці свята пробуджують інтерес до народної творчості, сприяють відродженню оригінальних, призабутих пісень. Віримо, що ця чудова традиція наших предків відновиться і відновиться на Буковині, а ми, пластуни, активно допомагатимемо в цьому. 
І як то співається в гаївці:
...А ми будем рік чекати
Аби того жучка грати!
ст.пл. Оксана Керницька, Ті
Comments