Новини‎ > ‎

Буковинські пластуни відсвяткували 103-тю річницю Пласту.

опубліковано 27 квіт. 2015 р., 06:01 Станиця Чернівці   [ оновлено 28 квіт. 2015 р., 03:03 ]

День Пласту в Чернівцях 103 роки

25 квітня у Чернівцях Буковинські пластуни відсвяткували 103-тю річницю створення Пласту, тим самим прийнявши естафету святкувань з Івано-Франківська та Львова.
Святкування розпочалось із молебню перед Чудотворною іконою Божої Матері Чернівецької Соборі Пресвятої Богородиці. Далі пластуни під співи патріотичних пісень здійснили вимарш центральними вулицями міста до Соборної площі. Потім відбулось урочисте відкриття заходу, на якому найкращі та найактивніші пластуни здобули нові ступені, а дехто навіть склав пластову присягу, пообіцявши тим самим: «Бути вірними Богові та Україні, допомагати іншим, жити за пластовим законом» (14 точок, що характеризують ідеального пластуна). Під час відкриття, пластунів зі святом привітав міський голова Олексій Каспрук, який побажав організації розвитку та зростання в Чернівцях.

Відео YouTube


Крім цього, на заході були нагороджені переможці конкурсу малюнка «Світ пластунів: який він?». Конкурс проводився серед учнів чернівецьких шкіл. Зокрема, перше місце зайняла учениця 23 школи – Чайковська Валерія, друге місце – учень школи №27 Бечка Сергій та третє місце – учениця 23 школи Дячук Олександра. Після урочистостей на території пл. Соборної почало функціонувати пластове містечко. Жителі міста могли навчитись в'язати пластові вузли, розкладати намет, пограти в цікаві розважальні ігри, зібрати екстренну валізку, переправитись на мотузковій переправі та спробувати розібрати й зібрати автомат. Всі охочі з користю провели час. Також на території містечка діяв науковий намет, який дивував учасників та гостів свята різноманітними цікавими експериментами, від хімічного вулканчика до феєричного спалаху. Для найменших учасників заходу було проведено цікаві конкурси та ігри.
Святкування 103-ї річниці Пласту завершилось дружнім переглядом фільму про історію та діяльність Пласту «Симфонія радості», що відбувся у внутрішньому дворику ратуші.
Пластуни дякують всім, хто долучився до святкування за активність, гарний настрій та незабутні враження, що запам’ятаються надовго!

Comments