Новини‎ > ‎

Чернівецькі пластуни відвідали музей пожежної частини МНС

опубліковано 30 трав. 2013 р., 13:35 Ігор Гангала   [ оновлено 30 трав. 2013 р., 13:36 користувачем Igor Nakonechnyi ]
Юнаки і юначки з підготовчого куреня ім. П. Войновського та 74 куреня ім. Ірини Вільде відбули цікаву екскурсію в частину МНС, де є музей пожежної справи. Всі учасники цієї мандрівки уважно слухали екскурсоводів – справжніх рятувальників, із величезним захопленням розглядати експонати та сучасну техніку. 


Ми дізналися про перші вози, за допомогою яких колись помпували воду для гасіння вогню. Також екскурсовод показав фотографії та особисті речі тих героїчних людей, котрі гасили пожежу під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Але найцікавішим експонатом виявився спеціальний костюм пожежника, який витримує температуру більше 800 градусів.

Також ми побачили снаряди (вже знешкоджені), грамоти, які пожежники отримували з часу, як була створена пожежна частина, звісно були ще медалі і різні значки. Пізніше нам показали автомобілі (хоча ні, це не автомобілі, а справжні монстри!), на яких рятувальники виїжджають на пожежі і гасять вогонь. Серед них була спецмашина, драбина якої досягає одинадцятого поверху. Ще є машина, більш легша, для тих пожеж, що мають невеликий масштаб горіння і містить у собі 1 тону води. Є авто трішки більше, для сильніших пожеж, і містить в собі уже 5 тон води (але насправді це надзвичайно мало, бо вистачає лише на п’ять хвилин гасіння). Наступна машина, яку ми оглянули, містить у собі 10 тон води. МНСники дозволили пластунам відчути себе справжніми пожежниками – посидіти у спецавтомобілях, випробувати дію спеціального водяного пістолета.

Усім учасникам екскурсія надзвичайно сподобалась. Ми дізналися багато цікавого, за що дуже вдячні співробітникам Головного управління МНС у Чернівецькій області. 

Переглянути фото можна тут: http://vk.com/album-3644415_174930857


Пл. уч. Андрій Федоренко
Comments