Новини‎ > ‎

Прем’єра. Показ документального фільму “Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939″

опубліковано 17 квіт. 2012 р., 08:33 Марія Павлюк   [ оновлено 17 квіт. 2012 р., 08:33 користувачем Igor Nakonechnyi ]
18 квітня о 16:00 в кінотеатрі «Чернівці» відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939». О 14:00 в Чернівецькому Прес-клубі реформ (вул.Штейнбарга, 23) відбудеться прес-конференція авторів фільму “Срібна Земля…” за участю продюсера фільму Тараса Чолія та виконавців головних ролей.
Новий фільм кіностудії «Invert Pictures» і «Західно-Українського центру історичних досліджень» є ґрунтовним дослідженням історії Закарпаття періоду 1919-1939 років, підсиленим вичерпними оповідями очевидців, маловідомими документами, а також майстерно відзнятими краєвидами і художніми сценами.
Робота над фільмом тривала упродовж 2010-2012 років, загалом понад 15 місяців, у результаті котрої глядачі побачать красиву епічну розповідь про історію розвитку і становлення одного з куточків України – Закарпаття.
«Срібна Земля» є новою спробою усвідомлення історичної ролі Закарпаття для України та Центрально-Східної Європи в цілому. Багатонаціональний край у минулому неодноразово ставав причиною воєн і геополітичних конфліктів.
Зйомки фільму проводилась у тих самих географічних місцях, про які йдеться в історичних хроніках і розповідях. Незвичний формат документального фільму – це новий досвід для українського документального кіно, який творці нарекли «епічним документальним кіно».
У звуковій палітрі фільму гармонійно поєднані авторська та етнічна музика, зокрема подарунком глядачам буде музична збірка під назвою «Музика Срібної Землі».
Творчий колектив фільму: режисер Тарас Химич, композитор Любомир Соломченко, звукорежисер Роман Микульський, науковий консультант Олександр Пагіря, продюсер Тарас Чолій.
Фільм продовжує серію документальних стрічок про історію України. Попереднім проектом є фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» (2010 рік).
Показ фільму присвятили 100-річчю Пласту.
Comments