Новини‎ > ‎

Відбулась післятаборова зустріч буковинських пластунів

опубліковано 22 вер. 2013 р., 12:54 Ігор Гангала   [ оновлено 10 лист. 2013 р., 23:39 користувачем Igor Nakonechnyi ]
Пластове літо одна з найактивніших частин року. Саме влітку відбувається весь основний масив таборів, де новацтво та юнацтво здобувають практичні вміння та вчаться їх застосовувати. В кожного юнака різний досвід, різні можливості, проте кожен відбув цього літа хоча б один табір. «Завершити незабутнє літо й заодно закрити таборовий сезон», - буковинські пластуни, традиційно, здійснили цю символічну річ за допомогою невеличкого табору. Саме на Післятаборовій зустрічі, в оточенні лісу, під спів пісень і тріскотіння ватри учасники мали можливість знову згадати всі веселі та хвилюючі моменти свого таборування, поділитись набутим досвідом... 


Цього року триденна Післятаборова зустріч відбувалась в с. Просекуряни, Глибоцького району. З першим свистоком бунчужного в перший же день, розпочалась активна і злагоджена робота, що не могла не тішити провід.

По прибуттю на місце таборування, учасники швиденько збудували кухню, назбирали дрова та підготували ватру… Один з учасників пригадує одну кумедну ситуацію при побудові кухні та натягуванні тентів: "…і коли ти дивишся в ці дівочі юнацькі очі, в яких стільки розчарування, після того як ти розв’язав вже непотрібний (в даній ситуації) вузол.. А вони ж стільки його вязали.. Удвох)))". Після гарного перекусу й вечері юнацтво готувалось до першої ватри, на якій традиційно представили свої гуртки. Вечір видався не тільки теплим погодою, а й духом. А далі: «сіріли у сумерках», свисток, нічна тиша…

На другий день, поснідавши, таборовики вирушили у мандрівку в казковий замок, напівзруйноване помістя мецената. Вражаюче! Якою запустілою й безлюдною стала садиба, з колись великим парком рідкісних дерев. Ось так, поблукавши трішки, учасники повернулись до табору й звичного таборового життя. Саме тут на них чекали теренова гра з ловлею риб (жодна рибка не постраждала) і співанням пісень при цій атракції, готування обіду та ознайомлення зі специфікою крайових таборів… Вночі табір пережив солодкий алярм.

Третього дня виглянуло сонце й зігріло чернівецьке юнацтво при переглядів кінофільму про скаутів. Невеличкий відпочинок й.. теренова гра, учасники знову змагаються, щоправда не за життя, а за призи:) Активною була й таборова пошта. Листів було дуже багато, також доводилось відсилати й невеличкі бандеролі.

Як говорить ідейна цитата: «Все хороше колись закінчується», ось і наше свято добігло кінця. А на учасників чекають нові пригоди.

ст. пл. скоб. І. Гангала
Comments