Новини‎ > ‎

Відбувся новацький табір дівочого гнізда "У Пошуках Незабудки"

опубліковано 7 вер. 2015 р., 06:01 Леся Крушельницька   [ оновлено 8 вер. 2015 р., 05:34 ]

У ПОШУКАХ НЕЗАБУДКИ


Де потоки – незабудки,
і в душі вони цвітуть,
квіти – диво незабутнє –
сині очі не забудь!«Пригоди, мандрівки, подорожі. Що чекає на нас сьогодні? Що підготувала нам дорога? Як у кожного мандрівника є компас, що веде вірною стежиною, так у нас є чарівна Незабудка, що є символом чистоти, світла та добра. Вона завжди допомагає робити нам добрі вчинки та вибрати вірну стежку. Але сталася біда, злі істоти розсердилися та викрали Незабудку, а байдики заховали її далеко-далеко. У чарівному світі запанував хаос, зло все частіше отримувало своє, а добрі вчинки вичерпувалися та втрачали свою магічну силу. Тому наймогутніші сили добра покликали на допомогу найсміливіших та найсправедливіших, щоб врятувати Незабудку, і повернути у світ добро й добрі вчинки…» - саме такими словами розпочався перший повноцінний день дівочого гніздового табору «У Пошуках Незабудки». Табір проводився із 24 липня по 2 серпня 2015 р. Б. у с. Виженка Вижницького району Чернівецької області, відвідало його 28 учасниць. І цього разу нас привітно зустріли та розділили із нами безліч НЕЗАБУТНІХ моментів на базі відпочинку “У Вікторії”. Крім чернівецьких пластунів, на табір приїхали і подолали чималий шлях та перепони, що із приїздом вже здавалися мізерними, ще й новачки та новаки з Вінниці, разом зі своїми братчиком та сестричкою. Завітала до нас і новачка із Києва, а також із самої Вижниці. І це ще раз доводить, що відстані не мають значення, коли на тебе чекають. А зараз ви дізнаєтеся, що ж чекало наших гостей в нашій казці. За ці 10 таборових днів кожний мав можливість знайти нових друзів, навчитися чогось нового, проявити свої здібності, перебороти страхи та гарно відпочити!

Дуже цікавою і захоплюючою була таборова програма. За основу була взята легенда гнізда «Незабудки», майстерно поєднана із нашими мандрами та назвою окружного табору «41 незабутня мить». Адже справді, незліченні таборові пригоди та історії перейшли, певно, числову позначку в 41 і залишаться, як і напророковано, такими ж незабутніми, як і неймовірна квіточка. Кожного дня новачки мандрували новими країнами і попри заплановані заняття та розваги за мету мали: знайти квіточку – Незабудку, викрадену байдиками – міфічними істотами, що люблять бешкетувати, в чому мали змогу переконатися як дітлахи, так і дорослі учасники табору.

Маршрут дівчат пролягав спершу через сонячну Індію, з якої вони взяли нові танцювальні рухи, додали в своє життя трохи фарби та оповилися легендами про індійських Богів!

Згодом перетнули кордони Франції, де взяли участь у показі мод і виявили свої таланти у співах, танцях, гімнастиці та інтелектуальному змаганні, що не менш важливо. Неповторні образи на конкурс дівчата майстрували собі самі із підручних матеріалів та не завдаючи шкоди природі і не знищуючи таборового майна. Ввечері ж було справжнє нагородження та дефіле червоною доріжкою, навіть дощик не завадив розпалити нам святковий вогник і влаштувати справжню вечірку.

Завітали дівчата і до США, де відчайдушно змагалися за тим «Хто зверху?» ж на таборі і опиниться: сусіди – хлопці чи самі ж дівчатка?! Працювали в команді та бавилися в захоплюючі ігри! Також не менш вражаючою стала для нас мандрівка до водоспаду, повз галявину кохання :)

Нелегкий шлях простягався на південь до Бразилії, де учасниці змогли відчути справжній дух карнавального свята та зіграти не один футбольний матч!

Вже ближче до рідної землі у східній Європі ми відвідали Польщу - країну, що так поважає братерський дух, є привітною і гостинною  сусідкою України.

Також не змогли пропустити англійського балу, адже по сусідству жило чимало відважних хлопчаків, яких можна запросити до танцю та покрасуватися своїми елегантними суконьками. Англія стала для нас знатною своїм чаюванням та кулінарним змаганням, ми смакували круасанами із шоколадом, млинцями із варенням, яблучним печивом та вафельним тортиком, на заздрість всім хлопцям!

І як же без справжнього українського весілля?!, - хто ж відмовиться подивитися як "стають на рушник" братчик та сестричка? Дівчата змогли спробувати свої сили у бойовому мистецтві, гопаку, створити чимало гарних прикрас, без котрих важко уявити дівчат, і
 виготовити подарунок молодому подружжю, допомогти нареченій із весільним переполохом та поринути в історію українських традицій. І все це, перебуваючи на своїй Батьківщині - Україні.

Передостанньою нашою точкою стала Греція, де ми розпалили олімпійський вогонь, вболівали і встановлювали справедливість, задобрювали величних богів та все ще розшукували квіточку, адже от-от вже і кінець нашим мандрам, а дівчата досі не знайшли викрадену квіточку…

Ще не великі, але вже й не малі діти дізналися за десять днів багато нового та змогли здати пластові вмілості.

Майстерки, співи, запальні танці, веселі та спортивні теренові ігри, вогники – все це залишилось в серцях у кожного з нас. Таборова програма була складена таким чином, що діти мали змогу здобути вмілості «Лікар/Лікарка» - для новаків, «Перша медична допомога», «Любителька казок», «Всезнайко», «Дослідниця планети», «Художниця» та чимало інших. Ці знання знадобляться кожному у різних ситуаціях, з якими людина може зіткнутись у житті.

І хоча байдики часто знаходили все нові та нові шляхи, аби увійти в життя дівчат та навести там свій «лад», крокували гарячими слідами і збивали їх із шляху, та юні дослідниці змогли отримати масу задоволення від подорожей і із новими знаннями, загартованим духом, цілим виром позитивних емоцій та спогадів все ж, на жаль, вирушити додому. Табір пройшов, настав «happy end». Хоча ми роз’їхались своїми кордонами, нас все ще зігрівають спільні НЕЗАБУТНІ таборові спогади, усмішки, веселощі, танці й співи, що наче вогник майорить нам у пітьмі. До наступного літа!

Готуйсь!

пл. уч. Валерія СТАРЧУК
Comments