Школа Булавних

Наважитись на табір такого рівня можуть не всі: він важкий, багато хто вже не хоче, щоб ними командували, працювати на максимум своїх сил, виконувати інколи не зовсім логічні накази, проявляти смиренність перед проводом який молодший ніж ти. Але це того варте! Знання та досвід який я отримала на цьому таборі – безцінні. На ШБ я зрозуміла, яким має бути ідеальний пластовий табір.

Зголосилась я випадково, і взагалі думала що не візьмуть – це ж «такий табір», а я лиш рік в пласті і маю мало досвіду. Але коли прийшла позитивна відповідь, моєму щастю не було меж, я стрибала по квартирі і раділа. Хоч завдань до табору було багацько і їх треба було виконати якісно – я не розчарувалась, було трохи страшно, стільки «страшних» історій чула, що багато хто не пройшов ШБ, але я вирішила випробувати себе, свої сили.

Прибувши на табір всі учасниці табору відчували певну напругу, оскільки всі були налаштовані на «складний» табір, але все вийшло навпаки. Ми самі створили атмосферу табору так, що табір став найвеселішим табором за всю історію. Так, звичайно було складно, часу вільного ми не мали, розбудовували табір, вправлялись в практичному пластуванні, ділились досвідом що до організації таборів. Але без розваг не обійшлось, ми бавились у безліч цікавих ігор, провід табору організував для нас різноманітні цікаві змагання, дуже цікаві та атмосферні ватри.

Цьогорічне ШБ було тематичним – етнічним. Кожного дня ми «подорожували» різними областями нашої країни, знайомились з культурою, звичаями, стравами та обрядами області.

Також, мали мандрівку в місця поховань воїнів УПА та одну з криївок. Це було пізнавально, цікаво але трохи моторошно, оскільки усвідомлюєш що стоїш на місці де поховані герої, де ще нещодавно переховувались упівці, блукали лісами кгбісти, і аж «мурашки» по шкірі…. Був у нас скельний етап, де ми практикувались із скелелазіння, малювали шкіц на око, а також перевіряли свої знання морзетки та семафору.

Школа Булавних – це не просто табір, де ти вдосконалюєшся в практичному пластування, це табір, де ти знаходиш друзів, вірних друзів. Табір, де ти весело проводиш час і розумієш для чого «ми» організовуєм табори. Для мене цей табір став найкращим і сподіваюсь, що табори які я буду організовувати будуть наближені до ШБ.
Comments