Світанкові Віхи: Царство Небесне

Цього літа я була учасницею міжокружного табору історичної реконструкції Світанкові Віхи 3: Царство Небесне. Це табір на якому учасники спільно з проводом відтворювали епоху Середньовіччя: епоху лицарства, хрестових походів, лицарських і чернечих орденів. Впродовж усього таборування ми звертались один до одного не інакше як сер та леді” і відтворюватимуть побут та звичаї Європи XI-XII століття.

Перший таборовий етап був Вишкільний, де всіх учасників було поділено на три підтабори. Я була на стаціонарному підтаборі, тобто на цьому  етапі залишилася на місці таборування і займалася відбудовою Єрусалиму. Спільними зусиллями було збудовано браму, огорожу, терен табору приведений до чудового вигляду і справді складлося враження що ми живемо у Середньовіччі. Ми навчалися елементам пластової зарадності та проходили історичний екскурс щодо вказаного етапу. Тобто найголовніше ми слухали велику кількість захопливих гутірок, найцікавішими з яких для мене були: історія середніх віків, що була зовсім не схожа на нудні шкільні уроки, мистецькі гутірки, гутірка з боді-арту і техніки масажу. Також майже кожного вечора в нас була тепла і дружня ватра на якій ми одягалися у свої історичні костюми, знайомилися з баладами, оповідками про середньовіччя та лицарство та навчалися пісень про лицарів. Кожна ватра була по особливому цікава. Наприклад, на деякі ми готували імпрези на теми пов’язані з лицарством, також на  першій ватрі в нас відбувалося в цікавій формі знайомство, а на ще одній – КВК, де кожен зміг проявити своє вміння жартувати.

Згодом усі три підтабори разом зустрілися в славетному м. Бережани, де пішли на Службу Божу, після чого відвідали Бережанський замок та музей

Після цього всі учасники повернулися до місця табору і розпочався захопливий етап Рольова гра, який тривав два дні. В ній ми повинні були перевтілитися в жителів середньовічних селищ і грати самостійно придуману для себе роль, одночасно виконуючи завдання поставлені у грі. Це було дуже цікаво!

Наступним був Фестивальний етап на якому кожен міг спробувати себе в ролі лицаря, одягнути лати і побитись на мечах, також спробувати приборкати вогонь, постріляти з арбалету і просто дізнатись більше про Середньовіччя.

Побувавши на цьому таборі я краще пізнала середньовіччя і його шляхетну суть. Прекрасні спогади з табору залишаться на довго.

пл. прих. Ганна Вержак

 

Comments