ЗМІ про Андріївські вечорниці у Чернівцях

опубліковано 1 вер. 2012 р., 06:12 Igor Nakonechnyi
У Чернівцях пластуни організували етно-вечірку

У Чернівцях місцева Станиця Пласту Національної Скаутської Організації України провела етно-вечірку Андріївські вечорниці. Вечірка розпочалася з історичного екскурсу про традиційні розваги української молоді в зимовий період, правила організації та проведення вечорниць, особливості вечорниць, що збирались на великі свята.

Після цього була вистава у виконанні пластунів за сценарієм власне Андріївських вечорниць. Вечірка продовжилась справжніми «вечорницями». Всі присутні мали змогу скуштувати магічних вареників, спробувати дізнатися свою долю вдаючись до ворожінь, а також, за давнім українським звичаєм, вкусити Калити(обрядового коржа – сонячний символ добра і достатку).

В перервах між ворожіннями та кусанням Калити молодь танцювала під українську музику. Атмосферу свята вдалося відтворити завдяки тому, що організатори встановили дрес-код – всі присутні мали мати на собі елемент національного одягу.Відзначення чернівецькими пластунами свята Андрія стало традиційним.

Вже 5 років поспіль Станиця Чернівці проводить подібне свято. Таким чином вони намагаються повернути молодь до національних традицій, нагадати про наше національне коріння, зберегти споконвічні українські традиції.

Молодий буковинець

У Чернівцях в ніч на Андрія дівчата ворожили, а хлопці калиту кусали

Чернівецькі пластуни в ніч на Андрія організували справжні вечорниці в "Автографі". Дівчата ворожили на дровах, хлопці калиту кусали, а всіх охочих запрошували скуштувати вареники й визначити свою долю.Для смачного віщування дівчата приготували повну миску вареників з 13 різними начинками. Кожна з них означала щось своє. Приміром, якщо попався вареник з капустою - це до поповнення, а з родзинками - солодке знайомство.

– Традиційні вечорниці з гаданнями ми намагалися якомога більше наблизити до сучасних умов, - розповідає пластунка станиці "Чернівці" Таїсія Наконечна. - У сценічній постановці взяли участь діти від 9 до 16 років.

П'яті за рахунком пластунські вечорниці зібрали повний зал охочих побувати на справжніх українських вечорницях.

Студентка ЧНУ Марта Мельник каже, що прийшла на вечорниці з цікавості.– Я не пластунка, - розповідає М. Мельник. - На захід прийшла, щоб погадати на судженого. Тож куштувала вареники, гадала на зернятках та з золотим перстнем. Було цікаво, але не так, щоб дуже.Після смачних гадань були танці, ними і завершився вечір.

Від і до
Comments